Czy lokaty są opłacalne?

Lokata to jeden z najbardziej popularnych produktów bankowych dla osób, które mają oszczędności i chcą je pomnażać. Obecnie zauważyć można, że na tym polu dzieje się coraz mniej a przygotowywane oferty przede wszystkim nie są na zadowalającym poziomie, gdy chodzi o oprocentowanie. To wynik nisko ustawionych w naszym kraju stóp procentowych. Jest to czynnik, który sprawia, że korzystne będzie to dla osób, które mają zaciągnięty kredyt, natomiast będzie to mniej atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które mają oszczędności i będą chcieli je umieścić na lokacie. Niskie stopy procentowe to niestety prosta droga do niskiego oprocentowania lokat.

Jak kształtuje się oprocentowanie lokat?

Obecnie rynek finansowy wygląda tak, że oprocentowanie lokat nie jest na dobrym poziomie. Zysk około 2% z lokaty, z którego dodatkowo będzie trzeba również zapłacić podatek od 18% na pewno nie będzie atrakcyjny dla osoby, która będzie chciała pomnażać swoje oszczędności. Trudno więc oczekiwać, że taka propozycja będzie popularna i będzie w stanie obecnie przyciągać klientów. Dlatego banki szukają również innych propozycji, w ramach których będą w stanie przyciągnąć do siebie nowych klientów. Dlatego obok lokat pojawia się w bankach także możliwość inwestowania w różnego rodzaju fundusze, które z jednej strony mają być bezpieczne dla kapitału, z drugiej zaś mają przybierać taką formę, która będzie pozwalała na budowanie nieco większych zysków niż te jakie obecnie przynieść może lokata bankowa. Warto przyjrzeć się dokładniej ofertom przedstawianym przez banki. Bardzo atrakcyjne lokaty można znaleźć na stronie Santander Consumer Banku

Polecane  Dla kogo są lokaty jednodniowe?

Pojawienie się nowych propozycji na rynku finansowym dla osób oszczędzających to oczywiście świetna opcja, po którą warto sięgnąć jeśli będzie się szukało większych zysków. Możliwości jest obecnie całkiem sporo i będzie można poza niskim oprocentowaniem lokat liczyć również na inne propozycje, w ramach których będzie można oczekiwać, że zyski będą większe, oczywiście przy zachowaniu większego ryzyka. Dzięki temu jednak każdy będzie mógł szukać dla siebie czegoś rzeczywiście atrakcyjnego, co da okazję do tego, by zyski zwiększyć.