Karty kredytowe – jak wybrać najlepszą ofertę?

Karty kredytowe (na przykład https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/karta-visa-comfort,2.html) są coraz chętniej wybieranym produktem bankowym na całym świecie – w tym także i w Polsce. Wciąż wiele osób myli podobne karty ze zwykłymi kartami płatniczymi przypisanymi do konta bankowego (a dokładnie do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego), jednak świadomość społeczna co do metody ich działania na szczęście także wzrasta. Ci, którzy już podjęli decyzję, że chcą uzyskać podobną kartę, zastanawiają się pewnie w jaki sposób wybrać najlepszą z możliwych ofert. Podpowiadamy na co zwracać uwagę!

Pytaj, szukaj, porównuj

Podobnie jak w przypadku innego rodzaju produktów bankowych, tak i w przypadku kart kredytowych powinniśmy najpierw wypytać znajomych i rodzinę o ich opinie. Z pewnością znajdzie się w naszym otoczeniu ktoś, kto już posiada taką kartę i będzie mógł ocenić czy oferta jest warta zainteresowania, czy może wszystkim warto ją odradzić. To także będzie ważna informacja – będzie wiadomo który bank lepiej omijać. Kolejna sprawa to posługiwanie się internetowymi rankingami – które są tworzone na bieżąco i stale aktualizowane. Porównują ze sobą najważniejsze informacje dotyczące danej karty kredytowej i oferty konkretnych banków. Można zapoznawać się lepiej z ofertami, które stoją najwyżej w rankingu, tym samym wybierając coś dla siebie. Oczywiście, nie można też zapominać o informacjach płynących od internautów. Wiemy doskonale, że dzielą się oni swoimi opiniami w sieci – czytajmy je, sprawdzajmy, weryfikujmy. Na pewno w ten sposób natrafimy na coś interesującego!

Polecane  Oferta kredytów online

Karta dopasowana do sytuacji

Należy zastanowić się przede wszystkim jaki limit kredytowy nas interesuje, a następnie sprawdzić, czy w ogóle jakiś bank może nam go przyznać. Poszczególne karty kredytowe znacznie się od siebie różnią i to oczywiście nie tylko wyglądem, ale także możliwościami. Z niektórych można bez trudu korzystać za granicą, inne pozwalają na darmowe wypłacanie gotówki z bankomatów, naliczają różne odsetki itp. Zbierając wszystkie te informacje razem, możemy natrafić na produkt, który będzie dla nas najbardziej interesujący – i właśnie tam złóżmy stosowny wniosek!