Kredy konsolidacyjny sposobem na długi

Kredyt konsolidacyjny to doskonała alternatywa dla każdego, kto posiada spore zadłużenie, a łączna wysokość miesięcznych rat przekracza możliwości domowego budżetu.

Korzystając z narzędzia, jakim jest przedmiotowy kredyt konsolidacyjny, można skutecznie pozbyć się dotychczasowych zobowiązań, spłacając jedną, wygodną ratę, dostosowaną do możliwości finansowych pożyczkobiorcy.

Kto może ubiegać się o kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny, jak sama nazwa wskazuje, oznacza konsolidację dotychczasowych długów, czyli połączenie kilku rat w jedną.
Zasadniczo jest to produkt finansowy, adresowany dla osób zadłużonych, które chcą uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji w postaci działań windykacyjnych i egzekucyjnych, należy jednak pamiętać, że kredyt konsolidacyjny mogą otrzymać wyłącznie osoby, które terminowo spłacają aktualne zadłużenie i wobec których nie toczy się postępowanie windykacyjne lub egzekucyjne.
Inaczej rzecz ujmując, jest to narzędzie, z którego należy skorzystać w odpowiednim momencie.

Decydując się na kredyt konsolidacyjny, należy wykazać uzyskiwane dochody, także z alternatywnych źródeł, nota bene, niezbędne do określenia zdolności kredytowej. W niektórych przypadkach bank może zażądać dodatkowego zabezpieczenia lub poręczycieli, posiadających zdolność kredytową.

W jaki sposób dysponowany jest kredyt konsolidacyjny?

Zasadniczą cechą kredytu konsolidacyjnego jest sposób rozdysponowania środków – wbrew pozorom, kredytobiorca nie otrzymuje do ręki całej wartości kredytu, w pierwszej kolejności regulowane są dotychczasowe należności, natomiast pożyczkobiorca otrzymuje wyłącznie pozostałą część środków.

Kredyt konsolidacyjny może być przeznaczony na spłatę zadłużenia obejmującego spłatę kredytów gotówkowych, kart kredytowych, linii debetowych, kredytu samochodowego oraz hipotecznego. Obowiązkiem kredytobiorcy jest rzetelne wykazanie wszystkich aktualnych zobowiązań, z jednoczesnym wskazaniem wierzyciela oraz rachunku przeznaczonego do spłaty konkretnej raty. Należy podkreślić, że bank udzielający kredytu konsolidacyjnego ma prawo zweryfikować informacje przekazane przez kredytobiorcę.

Polecane  Najważniejsze pytania o kredyt konsolidacyjny