Kredyt samochodowy i jego zalety

Nadszedł ten moment, kiedy postanowiliśmy zakupić nowy samochód. Niestety, pojawia się tu dość często spotykany problem – brak środków. Mamy kilka opcji finansowania takiego zakupu ale… żaden z nich nie jest w pełni korzystny dla nas.

Nie oznacza to, że osobą chętna na zakup nowego pojazdu jest w tej kwestii zupełnie bezbronna. Najlepszym dla niej rozwiązaniem jest kredyt samochodowy. Poniżej, przedstawiamy powody dla których to właśnie ta formę kredytu warto wybrać:

  1. Kredyt samochodowy ma to do siebie, że jest niżej oprocentowany niż inne, podobne produkty finansowe. W skrócie – jeśli chcemy zakupić auto, to kredyt samochodowy będzie pod tym względem dużo bardziej opłacalny niż kredyt konsumpcyjny. Skąd to możliwe? Choćby z tego powodu, że w kredycie samochodowym bank bierze pod uwagę zabezpieczenie (czyli samochód).
  2. Gdy spłacimy kredyt, samochód staje się w pełni NASZĄ własnością. Bank usuwa wtedy zapis w karcie pojazdu, a my nabywamy pełnię praw własnościowych (np. możemy łatwiej go sprzedać).
  3. Czas spłaty kredytu samochodowego możemy rozłożyć w czasie i to na bardzo długo bo aż… na 120 rat (10 lat). Daje nam to mniejsze raty kredytu i tym samym mniej obciąża nasz portfel.
  4. Zwykle banki dają możliwość szybszej spłaty kredytu na samochód. Jeśli więc mamy kasę – można nią szybko spłacić zobowiązanie.
  5. Zaciągnięcie kredytu samochodowego jest znacznie prostsze. Chociażby dlatego, że niektóre większe marki samochodów mają również swoje banki (np Toyota). Ujednolicenie procesu zakupu samochodu i zaciągnięcia na niego kredytu jest o wiele szybsze, gdy ma miejsce w obrębie jednej jednostki gospodarczej.
  6. Przynajmniej w teorii, możemy zaciągnąć kredyt samochodowy w dowolnej wysokości. Daje nam to duże pole manewru, jeśli chodzi np. o wybór pojazdu, na który chcemy zaciągnąć zobowiązanie.
Polecane  Proste pożyczki gotówkowe w bankach

Podsumowując – zaciągnięcie kredytu samochodowego wiąże się z wieloma beneficjami. Jest to obecnie jedna z najkorzystniejszych form finansowania zakupu nowego samochodu. A ponadto jest ona bardzo tania…

Sprawdź także: kredyt samochodowy w Santander Consumer Banku S.A.