Nie tylko RRSO, czyli jak zaciągać kredyt gotówkowy

Może się wydawać, że recepta na to, jak znaleźć naprawdę opłacalny kredyt gotówkowy jest prosta. Wystarczy przecież szukać tego, który posiada najniższy wskaźnik RRSO. Rzeczywiście, jego znajomość zwykle okazuje się pomocna podczas dokonywania ostatecznego wyboru. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to wcale jedyny czynnik, który może mieć znaczenie.

Czas oczekiwania na kredyt

Choć kredyty gotówkowe cieszą się dużą popularnością, coraz rzadziej zaciągamy je dla kaprysu. Przeważnie pieniądze są nam potrzebne w krótkim terminie, kredyt zaś jest najprostszym sposobem na ich uzyskanie. Mając to na uwadze nietrudno domyślić się, że długie oczekiwanie na odpowiedź ze strony banku może być kłopotliwe. Im staranie się o kredyt trwa krócej, tym lepiej, a praktyka bankowa bywa przecież różna. Co do zasady, najszybciej otrzymamy kredyt gotówkowy w banku macierzystym, a więc w tym, w którym posiadamy osobiste konta bankowe. Na rynku nie brakuje jednak podmiotów takich, jak Santander Consumer Bank, które, niejako z definicji, starają się trzymać klientów w niepewności najkrócej, jak tylko jest to możliwe. Niestety, nie jest to ciągle jeszcze praktyka powszechna. Przed podjęciem decyzji o staraniu się o kredyt w konkretnym banku dobrze jest więc upewnić się, że oczekiwanie na niego nie zmniejszy w żaden sposób jego opłacalności.

Warunki spłaty zobowiązania

Może się wydawać, że bez względu na to, w którym banku zaciągniemy kredyt gotówkowy, jego spłacanie zawsze wyglądać będzie w ten sam sposób. Przez kolejne miesiące będziemy regulować należności, potem zaś podziękujemy sobie wzajemnie za współpracę. Co jednak w sytuacji, w której spłata raty nie będzie możliwa? Podczas gdy niektóre banki natychmiast wypowiadają umowę z takim klientem, inne szukają takiego rozwiązania, które usatysfakcjonuje obie strony. Jeszcze inne już w umowie kredytowej informują, jakie działania są podejmowane w takiej sytuacji i czego należy spodziewać się ze strony pracowników banku. Warto zwracać uwagę także na ten aspekt. Nigdy nie wiadomo przecież, jak nasze położenie zmieni się za kilka miesięcy.

Polecane  Karty kredytowe - plusy i minusy