Zalety kredytów samochodowych

Kupno samochodu zawsze wiąże się z niemałym wydatkiem. Co zrobić w sytuacji, kiedy w życiu codziennym lub zawodowym potrzebny jest nam dany pojazd, ale zwyczajnie nie stać nas na jego kupno? Na rynku znajdziemy wiele rozwiązań, pozwalających na sfinansowanie takiego wydatku. Jednym z najbardziej oczywistych rozwiązań jest tutaj kredyt samochodowy, przeznaczony właśnie dla osób zainteresowanych kupnem pojazdu. Takie produkty znajdziemy w ofertach wielu banków – czy jednak faktycznie warto z nich korzystać? Na samym początku należy zapoznać się z ich zaletami.

Kredyt na dowolny pojazd

Niewątpliwą zaletą kredytów samochodowych jest ich uniwersalność. Za ich pośrednictwem można uzyskać finansowanie na zakup dowolnego pojazdu silnikowego. Nie więc znaczenia to, czy ktoś zainteresowany jest samochodem osobowym czy dostawczym – banki zawsze będą otwarte na współpracę. W niektórych przypadkach zakres takich kredytów obejmuje nawet łodzie motorowe!

Kredyt taki można zwykle zaciągnąć na dowolną kwotę. Nie ma zatem znaczenia to, jakim dokładnie pojazdem jesteśmy akurat zainteresowani. I tak zawsze będziemy mogli dopasować takie źródło finansowania do naszych potrzeb.

Dogodne warunki

W zależności od konkretnej oferty kredytobiorca musi na początku wnieść stosowny wkład własny. W wielu przypadkach nie jest to jednak wymagane, dzięki czemu kredyt taki można zaciągnąć nawet w sytuacji, gdy nie posiadamy żadnych środków finansowych na kupno samochodu.

Polecane  Oszczędności – oddać na lokatę czy zostawić na ROR?

Banki stosują przy kredytach samochodowych szereg zabezpieczeń które minimalizują ich straty w przypadku problemów z terminowym ich spłacaniem. Jednocześnie pozwala to na oferowanie dość niskiego oprocentowania – żaden inny produkt bankowy finansujący zakup samochodu nie daje tak dogodnych warunków.

Okres kredytowania przy kredytach samochodowych zwykle jest dość długi i może wynosić nawet 96 miesięcy. Większość banków pozwala także na wcześniejsze spłacenie całego zobowiązania bez nakładania dodatkowych opłat.

Bez żadnej konkurencji

Banki oferują także kilka innych produktów zapewniających finansowanie zakupu samochodu – głównie kredyty gotówkowe i leasing. Wszystkie z nich mają rzecz jasna swoje zalety i mogą różnie sprawdzać się w poszczególnych sytuacjach, ale kredyty samochodowe są po prostu najwygodniejsze i najbardziej uniwersalne. Zapewniają dogodne warunki spłaty i pozwalają na kupno dowolnego pojazdu, co w przypadku leasingu nie jest tak oczywiste. Dodatkowo, od razu po spłaceniu należności kredytobiorca staje się pełnoprawnym właścicielem takiego pojazdu – przy leasingu procedura może tu być znacznie bardziej skomplikowana.